Členovia redakcie a pravidelní prispievatelia

Juraj Majtán (1983, Nitra)

juraj

Keď sa spätne pozriem do minulosti, vždy som sa radšej vyjadroval písomne, než slovne. Od toho bol už iba malý krôčik, aby som začal písať aj niečo ucelenejšie. Zatiaľ  si moje sympatie získala próza. Keďže ma fascinujú duševné hlbiny a tabuizované témy (vo forme psychológie, filozofie a spirituality), snažím sa ich dávať aj do mojej tvorby. Na vyváženie takýchto „ťažkých“ tém slúži u mňa jediný recept v živote, humor v akejkoľvek podobe.

Matej Matúš (1982, Nitra)

matej

Narodil som sa síce v Nitre, ale som kozmopolita – cítim sa doma v každom bare sveta. Rané pokusy o poéziu boli lavínou sebakritiky zmietnuté zo stola, pre dobro ľudstva ako takého... Zostali teda už len pokusy o prózu. V kombinácii s fotením a cestovaním je písanie o zážitkoch, či už veselých alebo ešte veselších, len logickým vyústením.

Rudolf Majtán (1979, Nitra)

Rudi

Narodil som sa počas jesennej rovnodennosti, presne o polnoci v roku 1979 v Nitre, kde doteraz aj pôsobím. Možno táto symbolika rovnakého podielu svetla a tmy počas dňa v kombinácii s najhlbším a najtemnejším bodom noci je príčinou toho, že ma priťahuje hľadať rovnováhu či harmóniu skôr na opačnej, odvrátenej strane „reality“, ako v jej jasnejších kontúrach. Tento rys sa odzrkadľuje aj v mojej tvorbe a vo výbere mojich záujmov. Vo voľnom čase sa venujem poézii, próze a karikatúram, ďalej alternatívnej medicíne, spiritualite, reči symbolov a fenoménu astrológie. Publikoval som v časopise Let, v starom Slnečníku (predchodcovi tohto časopisu) a v humoristicko-satirickom magazíne Huncút. A taktiež na literárnych serveroch www.k6.skwww.totem.cz. Som spolutvorca a zakladateľ webu www.zverokruh.skwww.horoscopeyourself.com.

Lucia Lenická (1989, Šaľa)

luca

Viem, že nič neviem. Neviem aj to, čo nasúkať do piatich viet o sebe. Štúdium? Momentálne dnes Osho, Oscar Wilde, inak aj Douglas Adams, Zuzana Antares, D. Ž. Bor a ďalší. Rada sa ľudí pýtam. Som zvedavá. Keď som bola malá, chcela som byť spisovateľkou. Verím, že jedinou odpoveďou na zlé je dobré a ešte lepšie a že poslaním vedomých je prebúdzať. Tvorba je jedným zo spôsobov, ako sa do tej ohromnej tmy dá aspoň zablikať.  

Zoltán Kőrös (1982, Šaľa)

zolo

Vyštudovaná história na UCM v Trnave. Robil som v štátnych archívoch v Šali a Trnave, nejaký čas som sa hrabal v Matke Zemi aj v archívoch najväčšej pakárne na Slovensku. Od roku 2013 v šamorínskom Fórum inštitúte pre výskum menšín, kde som archivár, ale v prvom rade robím oral history s hlavným zameraním na priamych účastníkov 2. svetovej vojny. V roku 2015 mi vyšla kniha o vojnových zajatcoch v rukách Sovietov, momentálne pracujem na filmovom dokumente a píšem knihu o zajatcoch v rukách západných Spojencov. Životnou láskou je hudba, o ktorej som písal na blogu denníka Sme (http://koros.blog.sme.sk/). Ženatý bez záväzkov.

Mária Pažmová (1994, Šaľa)

maria

Žijem všade tam, kde ma práve doviala inšpirácia. Striedavo doma v Hájskom, striedavo aj doma v Šali. Často však v Nitre, kde študujem a milujem. Moje literárne začiatky siahajú do takmer dávnej histórie, kedy som napísala svoju prvú báseň. Do ,,šuflíka“. A ďalších pár stoviek tiež. Počas strednej školy som spozorovala, že poéziu vnímam inak a nemám problém o nej hovoriť v abstraktných rozmeroch. Že pre mňa znamená absolútno. Rozhodla som sa teda študovať jazyk a literatúru slovenskú na vedeckej úrovni v Nitre. Ako každý bežný študent pracujem. Už druhý rok je mojou základňou praxe cestovná agentúra v Šali. Okrem iného prispievam recenziami pre knižný portál a píšem pre Dotyky. V druhom ročníku vysokej školy ma prevalcovala moja baranská povaha a poslala som si básne do Ceny Ruda Fabryho. Umiestnila som sa na druhom mieste. Tiež druhá som sa umiestnila aj v kategórii Umelecký text na Študentskej vedeckej a odbornej činnosti Katedry slovenskej literatúry UKF. Zdokonalila som sa na Medziriadkoch 2016 a momentálne sa venujem rozboru básnickej tvorby Petra Macsovszkého. Inšpiráciu nachádzam predovšetkým v cestovaní, lietaní, hudbe, brehoch, vo veciach, ktoré ma rozčuľujú a v nekonečnom priestore tajomstva.